Zdeněk Vřešťál: Do posledního dechu
Interpreta tohoto alba asi není třeba představovat. Do uší se dostává retrospektivní kolekce jedné z nejvýraznějších postav českého (a vlastně i československého) folku.
Jak praví podtitul, na disku se roztáčí to nejlepší z tvorby skupin Nerez a Neřež, tedy vlastně to nejlepší z dílny ZV. Výběr mapuje roky 1993 až 2006. Namíchány jsou nejen studivé nahrávky, ale i živá podání známých písniček. Jak se střídají již jmenované kapely s kapelou studiovou, střídá se nástrojové obsazení a tím i sound jednotlivých skladeb. Zpěvné zpěvové party jsou k slyšení - kromě autorova podání - i v interpretaci Vřešťálůvých souputníků Víta Sázavského a Zuzany Navarové, jako zajímavá perlička zazní i vokál Marie Rottrové.
Digipack skrývá kromě kotouče i knížečku dokumentující vizuální vývoj tváře autorovy. Též jest k přečtení vždy několik slov o jednom každém tracku.
Moje hodnocení: ani tenhle výběr nebudu hodnotit, bo to nejlepší je prostě to nejlepší, ať si kdo chce tvrdí co chce.Psáno pro Rádio Limonádový Joe 21.12.2006
Vladimír Motýlek Savec
Stránka s článkem: www.limonadovyjoe.cz/joe/view.php?cisloclanku=2006120006
www.limonadovyjoe.cz