Smutkům na kabát
Vydavatelství EMI nedávno vydalo kompilaci Smutkům na kabát, která je shrnutím různorodé tvorby výtečné zpěvačky a skladatelky, nadšené propagátorky latinsko-americké hudby a skvělé ženy Zuzany Navarové. Je to jistě velmi záslužný počin ohlédnout se za tvorbou ženy, která 7. prosince 2004 zemřela. Chtělo by to ale, aby byla tato kompilace mnohem více representativní! Posluchači a fandové Navarové tady najdou několik nahrávek s legendárním Nerezem (Já s tebou žít nebudu, Samba v dešti, Naruby...), spolupráce s Karlem Plíhalem z jeho loňského alba Nebe počká a čtyři písně z alba Caribe z počátku 90. let. Toť vše!
Naprosto opominuty tak zůstaly skladby z alba Tres (vydalo ho 1995 Sony), desítky společných hitů s Ivanem Gutiérrezem a konečně se nedočkáme písní z posledního období s kapelou Koa. To byl takový problém se spojit s Indies a dohodnout se na společném albu, které by bylo uceleným souhrnem těch největších hitů této nezapomentulné zpěvačky?
A to ještě dostává posluchač do rukou booklet, kde se kromě názvu písní, jejich autorů a krátkého ohlédnutí Josefa Vlčka, nic nedozví.
Nevím, místo abych tady děkoval EMI, jak záslužný počin udělali, mám pachuť v puse a rozporuplné pocity, že si někdo chtěl namastit kapsu.....


Psáno pro Tomino blog 2.6.2005
zebu
Stránka s článkem: http://www.bloguje.cz/blogy/zebu/0506archiv.php
www.bloguje.cz/blogy/zebu/