Přidat reakci


Text:

                      Reagujete na příspěvek:
Ben:
Ahoj. Dneska jsem náhodou vešel do jednoho obchodu s cédéčky a náhodou tam uviděl nové 2CD+DVD Nerez (ani jsem nevěděl, že už to vyšlo smile  ) a po krátkém zaváhání (stojí pět stovek) jsem ho koupil. Už se těším, až si ho poslechnu. smile 

Jorja:
Já jsem si to koupila hlavně kvůli DVD. Musím říct, že to určitě stojí za to, i když bych uvítala ještě více archivních třeba i raritních záznamů. No možná jsem jako skalní fanynka trochu moc náročná smile . Každopádně skvělá věc.

Ben:
Jasně, ty alba už mám, takže vlastně taky hlavně kvůli DVD. Proto taky to zaváhání... smile  smile 

Taky jsem si říkala, že by to DVD mohlo být i samostatně. Dost jsem se odvázala a koupila jsem si hned taky DVD Radůzy a Plíhalovu knížku básniček, čímž jsem se myslím na dost dlouho zcela vyčerpala. %&15&% (nepřihlášený):


zdenka:
Tak přemejšlim, jestli si mám koupit DVD Nerez nebo Radůzy....to je dilemasmile 

HONZA:
Já v tom dilema nevidím! U mě to vyhraje Radůza! Nic proti Nerezu,ale mám stále divný pocit,že nové 2CD+DVD Nerez je Vřeštálův výdělek na Zuzaně! Možná se pletu,ale tak to vidím! Začalo to CD Smutkům na kabát a ted to pokračuje! To je můj názor! smile 

Honza: Ač mám na toho pána názor velmi podobný, nejsem si jistá, jestli by se to tady mělo nějak zvlášť rozebírat. V mém rozhodování převládlo to, že jsem chtěla mít Zuzanu na videu. (nepřihlášený):


Yetulka:
Hojík smile  musím se připojit..mám k podobný názor..ale stějně jsem si Dvd Nerez koupila smile  a rozmýšlet se..jestli si koupím dvd Radůzy či Nerezu nešlo..Tak budu teď šetřit..ale koupila jsem si oboje smile  pěkný den smile 

berni:
Taky čekám, až se mi přikutálí korunky......A pak to postupně nakoupímsmile smile  Přeji všem krásný a slunečný den.

zdenka:
Dobrá rada nad zlato. smile  Je na tom DVD Nerezu nějaká rarita? Nebo v dokumentu o Radůze něco, co nebylo jinde napsanýho?

Jorja:
Na tom DVD jsou písničky z koncertů a pořadů natočených ČT. Playlist DVD 1) Tisíc dnů mezi námi 2) Samba v dešti 3) Kolovrátek 4)Hlava v krupobití 5) Naruby 6) Na vařený nudli 7) Naboso 8) Ke zdi 9) Na okraj srázu 10) Hele 11) Načerno 12) Na zdraví 13) Hrr na ně BONUS:1) Načerno (úryvek) 2) Aj, Maryčka Čičery. Některé jsou na playback. Jinak rarity žádné. Co se týče toho dokumentu na DVD Radůzy. Vzhledem k tomu, že se nechtěla podílet na dokumentu o ZN, zajímalo by mě, co tam o ní říká. Dost jsem teď finančně vyčerpala, takže její DVD hodně dlouho neuvidím.smile 

Redcar:
Dokument o Radůze je tom DVD to nejlepší, koncert je dle mého názoru dost ohavně sejmutý i sestříhaný. O Zuzaně Radůza říká, že ji všechno naučila a mnoho dalších pěkných věcí. Na přímou otázku, zda jí Zuzana chybí, odpověděla Ano a hned se otočila, protože se jí v očích objevily slzy.

Jorja:
Díky za odpověd.

Ben:
Z audiobonusů na ...a bastafidli jsem trochu rozpačitý - až na výjimky to jsou nahrávky ze známých alb (Stará láska Nerez a vy, Co se nevešlo - pozdní sběr). Nebylo by lepší vyštrachat někde nějaké rarity nebo se prostě přiznat, že Nerez už nic jiného, co ještě nikde nevyšlo, nenatočil? To už tam mohla ta alba být celá smile  (na DVD by se určitě vešla).

Jorja:
Podle mne to v podstatě žádné bonusy nejsou. Nevím, jestli si pánové schovávají něco na další přivýdělek nebo je v tom jiný důvod, ale utvrzuje to můj nepříliš pozitivní pohled na ně. Zdá se mi také, že si nechtějí přiznat, že třeba jejich další tvorba už prostě není bez Zuzanina vkladu zdaleka tak dobrá. I když se říká, že Nerez byl spolek tří vyrovnaných osobnost, mám nejraději její autorské písničky a dost často jejich písně přeskakuji. Přiznávám se, že jsem zaujatá, ale tak to cítím.

Takhle "zaujatá" jsem taky. Z alba Co se nevešlo zásadně přeskakujju písně Coca-cola a Flexaret. Tu první nemůžu vůbec. O Nerezu se píše dost věcí, které cítím úplně jinak. Např. to, že nejlepší z jejich alb je Masopust. Mně se teda nejvíc líbí Ke di a pak hned Na vařený nudli. Taky mám radši Zuzany písničky, jsou pro mě mnohem zajímavější a hezčí. (nepřihlášený):


Ben:
Jorjo, tak radikální jako ty nejsem, mám oblíbených i dost Vřešťálových písniček, ale rozumím ti. Zuzaniny písně jsou v Nerezu nejlepší.
Jano, taky mám skoro radši Ke zdi a Na vařený nudli, velká obliba Masopustu je, myslím, dána tím, že vyšel až poté, co většina fanoušků už dávno písničky z alba znala - vyšel až po pěti letech fungování kapely. Ale jsou tam skvělé písně - třeba Kočky nebo Písmenka (to, že je mám radši v o 10 let mladší verzi ze Stará láska Nerez a vy na tom nic nemění).

Jorja:
Snad zase tak radikální nejsem. Některé jejich písně se mi docela líbí, ale není jich tolik. Jinak na Masopust mám úplně stejný názor.Zpět do knihy