Ilona Csáková
  1. Chlapi takoví nejsou
  2. Austrálie
  3. Málo i moc
  4. Malá víla
  5. Co z toho mám
  6. Tina
  7. Milion hvězd
  8. Jen já
  9. Přijď ke mně jak déšť
10. Kočky


Recenze:

"... předělávka "Kočky" Zuzany Navarové. S ní Ilona Csáková před časem vyhrála televizní "Souboj hitů", a i když jsem tento pořad neviděl, dovolím si tvrdit, že to bylo jistě právem. Iloně Csákové se povedlo uchopit tuto písničku velmi jemně a je dobře, že se zde vyvarovala hlasových eskapád, protože to by "Kočkám" rozhodně neprospělo. Dovolím si tvrdit, že z její verze by měla její autorka jistě radost."
Tomáš Parkan - Musicserver.cz
http://musicserver.cz/clanek/23576/Ilona-Csakova-Ilona-Csakova


"...Po akci Landa zpívá Kryla jsem myslel, že absurdita zdejší scény dosáhla vrcholu, ale novým albem paní Cs. překonává tuto laťku zlehka a snožmo: Ilona Csáková zpívá Zuzanu Navarovou. Když tato dáma, jež ze šťabajzny dospěla v tetku, zírá dle instrukcí do kamery, luská prsty a zpívá „když kočky řvou, není to bolestí", je v tom něco pornografického. Předstírání tu má podobný rozměr jako u utahaných ženštin, které si češou culíky a berou na záda brašnu, aby mohly pro objektiv ztělesňovat lolity. Je to zcela prosté energie, jistě i proto, že tahle píseň je paní Csákové absolutně lhostejná, prostý lid by řekl u prdele. Člověku se zvedá kufr, když slyší naučené „léto jsme milovali, na podzim spali hej", a to hej je tam jako další slovo ve větě. Nikdo nepředpokládá, že Csáková si promýšlí repertoár, takže tahle prasárna jde na vrub jejího producenta. Resumé: jasně, kdokoli si pro kšeft a image může ukrást sebelepší písničku sebečestnějšího člověka - ale výsledkem bude zase jen křiklavé svědectví, že chodí v nepřiléhavých čmajznutých šatech."
Pavel Klusák - blog.respekt.cz
http://klusak.blog.respekt.cz/c/37624/Jako-zeny-s-culiky-a-skolni-brasnou.html


Poslední skladba na nové desce Ilony Csákové napovídá leccos o talentu, který dosud nenašel své plné vyznění. Je to píseň Kočky od Zuzany Navarové, jež se na album dostala jako bonus.
Stručný obrazný text, plný náznaků ("když kočky řvou, není to bolestí"), dává zpěvačce možnost leccos naznačit a nedoříct, k tomu přispívá výtečná houpavá melodie. Csáková zpívá zvolna, dává písni sametové napětí a svůj soulový pocit, který Kočky obohacuje.
Navíc střídmý doprovod nic nekazí. Ano, přesně tohle je píseň, která zvedá Ilonu Csákovou o patro výš, ke kvalitnímu repertoáru. Mít takových skladeb víc již v 90. letech, hovořili bychom asi o jiné, možná zajímavější kariéře.
Vladimír Vlasák - idnes.cz 7. června 2008
http://kultura.idnes.cz/vice-takovych-sametovych-kocek-pro-ilonu-csakovou-fw5-/hudba.asp?c=A080607_114629_hudba_jaz