Zuzana Navarová pro Karlovarské noviny: Je to tady prostě hezký...

První polovina července byla v Karlových Varech bezesporu zcela ve znamení filmového festivalu. Vedle opravdových filmových hvězd, jež ozářily naše jinak poklidné město, však do Karlových Varů zavítaly i hvězdy menšího, takříkajíc domácího formátu, které nám poskytují světlo i ve dnech všedních. Jednou z takových byla i známá folková zpěvačka Zuzana Navarová, která přijela zpříjemnit festivalovou atmosféru se svou kapelou Tres. V první festivalové dny jsme ji mohli vídat před Thermalem, kde odehrála dvě skvělá vystoupení. Tam jsme také se zpěvačkou, známou příznivcům folku a dobré muziky vůbec především coby "lídr" skupiny Nerez, zaznamenali krátký rozhovor.

Proč skončil Nerez a vznikl nový projekt Tres?
My jsme s kapelou Nerez hráli bezmála patnáct let, zkrátka už jsme z toho byli unaveni, asi jako se cejtí lidi, který spolu patnáct roků bydlej. Tak jsme se rozhodli, že budeme odpočívat, a mezi tím vznikla kapela Tres a já teď hrozně ráda hraju s touhle kapelou.

Jaké je její obsazení??
Na basovou kytaru hraje Karel Cába a na kytaru Ivan Gutiérrez.

Proč zpíváte všechny texty španělsky?
To je velice prosté. My hrajeme písničky, které napsal jeden z nás, a to je náš kytarista Ivan Gutiérrez. A protože Ivan je Kolumbijec a jeho mateřský jazyk je španělština, píše teda samozřejmě španělsky.

Jak se vůbec takový Kolumbijec dostane do Čech?
Ivan přijel, aspoň jak on to vypráví, se svojí přítelkyní z New Yorku. Přítelkyně se vrátila zpátky a Ivan tady zůstal - zatím...

Máte už nějakou desku?
My jsme vloni vydali album, a protože to bylo naše první a jsme vlastně nová kapela, tak jsme je nazvali stejně jako kapelu, tedy Tres. Navíc to má další vysvětlující význam. Na tom albu hrajeme skutečně jenom my tři a tres znamená ve španělštině tři.

Jak se vám líbí v Karlových Varech?
Já mám Vary moc ráda, navíc tady žijou moji příbuzní, takže jsou tu i citové vazby.
K tomu Ivan: Já jsem tady byl již několikrát a pokaždé se mi tu líbí víc a víc.

Viděla jste tady na festivalu nějakou světovou hvězdu?
Ano, Ivana Gutiérreze ... (smích).

Psáno pro Karlovarské noviny 10.8.1996 (s. 12)
Honza Haško
Stránka s článkem: není k dispozici