Tipy
1. Koncert: Úžasně romantický byl červnový večer Hudby bez hranic, konající se v barokním přírodním divadle ve Valticích… (Mimochodem, valtický zámek je opatřen velmi zajímavě vybavenou vinotékou!)
2. Deska: Po českých čajovnách se v posledních týdnech vedou ostré polemiky, zda na onom CD, jež putuje od vypalovačky k vypalovačce, skutečně zpívá sama Jeho Svatost Dalajláma, či nikoliv, a jde-li opravdu o tibetštinu, sánskrt, nebo něco jiného… Upřímně řečeno, odborný spor mě rozpaluje stejně mizivě jako otázka neposkvrněnosti početí, neboli: je mi srdečně jedno, kdo je skutečným původcem nahrávky, byl-li to pak sám Dalajláma, tím lépe, v každém případě však děkuji Bohu, že takové album vzniklo, neboť v sobě nese zázračnou nálož klidu, blaženosti a krásy… (Chvála vypalovačkám!)
3. Objev: Skutečnost, že se z CD Čechomoru ozve i hlas Lenky Dusilové, považuji za šťastný nápad! Právě ve společnosti víly (Lenka Dusilová jistě promine) nejlépe vynikne, že jsou to pořádný chlapi!
4. Ostatní kultura: Vynikající jsou hudební pořady Petra Dorůžky (Hudba na pomezí) a Lukáše Hurníka (Da Capo) na rozhlasové stanici Vltava. Na téže stanici se čas od času se svou troškou blýskne i Pavel Klusák nebo Vladimír Vlasák.
5. Průšvih: Nedobré zážitky ignoruji, seč mohu. Ale snad by vás, milí folk a country čtenáři, občerstvilo sdělení, že jsem onehdá spadla z koně přímo na pr…? (Otázka pro redakci: Je to ještě kultura?)


Psáno pro Folk & Country březen 2001
Stránka s anketou: není
www.folkcountry.cz